MULTIKINO

Maj 2023 to wielkie filmowe premiery!

 

Na majowe premiery tego roku czekają wszyscy kinomani! Widzowie zobaczą na wielkim kinowym ekranie między innymi: „Strażników galaktyki vol. 3”, francuską produkcję „Trzej muszkieterowie: D’artagnan”, „Szybkich i wściekłych 10”, „Super Mario Bros. Film” oraz „Małą Syrenkę”. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.multikino.pl.

 

Wspaniałe filmowe premiery trafią w maju na wielkie ekrany Multikina. Wśród wielkich hitów każdy z widzów znajdzie coś dla siebie! Już 4 maja do wszystkich kin wejdzie produkcja Marvela „Strażnicy galaktyki vol. 3”. Na kontynuację przygód Petera, Gamory, Draxa, Groota i Rocket Raccoona czeka rzesza fanów. Po nabyciu Knowhere od Kolekcjonera Strażnicy pracują nad naprawieniem ogromnych szkód wyrządzonych przez Thanosa – zdeterminowani, by uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich uchodźców wysiedlonych przez surowy wszechświat. Ponadto 5 maja premierę będzie miał thriller „Jestem otchłanią”. Ludzie nie zastanawiają się nad tym, co wyrzucają, ale on wie, że to tam kryją się ludzkie tajemnice. Tak wybiera swoje ofiary. Aż pewnego dnia do jego sterylnej i samotnej egzystencji wdziera się dziewczyna.

 

12 maja widzowie będą mogli wybrać się na komedię „Book Club. Następny rozdział”. Cztery przyjaciółki na nowo odkrywają radość z życia. Udają się do Włoch, gdzie przeżyją przygodę, której nigdy nie zapomną. W filmie wystąpią między innymi: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcie, Don Johnson oraz Giancarlo Giannini. Ponadto do kin wejdzie zrealizowana z wielkim rozmachem ekranizacja jednej z najsłynniejszych powieści przygodowych w historii literatury, francuska produkcja „Trzej muszkieterowie: D’artagnan” z Evą Green, Vincentem Cassel.

 

Dziesiąty film sagi „Szybcy i wściekli” 19 maja rozpoczyna ostatni rozdział jednej z najbardziej popularnych globalnych franczyz, która trwa już trzecią dekadę i ma niesłabnącą popularność. W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto (Vin Diesel) i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

 

26 maja, w Dzień Matki premierę będzie miała komedia romantyczna „Miłość na nowo”. W filmie, radząc sobie z utratą narzeczonego, Mira Ray (Priyanka Chopra) wysyła serię romantycznych SMS-ów na jego stary numer telefonu… nie zdając sobie sprawy, że numer został przypisany nowemu właścicielowi – Robowi Burnsowi (Sam Heughan). W wybranych kinach sieci Multikino film będzie można zobaczyć przedpremierowo już 15 maja br. podczas cyklu filmowego „Kino na Obcasach”. Z końcem maja do kin wejdzie również komedia kryminalna „Mafia Mamma”. Główną bohaterką filmu jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami.

 

Dla mniejszych kinomanów Multikino przygotowało kilka bardzo ciekawych propozycji. W majowym repertuarze znajdzie się między innymi animacja „Ernest i Celestyna: misja muzyka” (12.05), w której niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Już 7 maja, a także w weekendy 13 i 14 maja oraz 20 i 21 maja w Multikinie będzie można zobaczyć przedpremierowo animację „Super Mario Bros. Film”, która wejdzie do kin 26 maja. To kolorowa produkcja oparta na kultowej grze komputerowej z lat osiemdziesiątych. Gra do dziś ma wielu fanów i jest jedną najpopularniejszych gier komputerowych w historii.

 

Tego samego dnia premierę będzie miała „Mała Syrenka” – wyreżyserowana przez specjalistę od musicali – Boba Marshalla – aktorska wersja nagrodzonej Oscarami klasycznej animacji Disneya. To popularna historia pięknej, odważnej i żądnej przygód syrenki Arielki – najmłodszej i najbardziej niepokornej córki Trytona – króla mórz i oceanów. Fascynacja światem ludzi ciągnie ją na powierzchnię, gdzie trafia na przystojnego księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje.

 

W majowym repertuarze Multikina nie zabraknie cyklicznych pokazów w ramach „OFFowych czwartków ze Storytel”. W repertuarze widzowie znajdą „I love my dad” (4.05), „Osiem gór” (11.05), „Daliland” (18.05) oraz „Hallelujah” (25.05).

 

Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie www.multikino.pl. Zachęcamy również do słuchania podcastu „Do zobaczenia w Multikinie” https://open.spotify.com/show/2BVhWOgIaQP3PkCSDWfwTc, w którym w cyklu „Kanapa Knapa w Multikinie” są dostępne rozmowy z odtwórcami głównych ról w filmach, które można oglądać w Multikinie.

 

Bilety na premierowe i przedpremierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie www.multikino.pl oraz przez aplikację mobilną.