MULTIKINO

Dwa filmy Stanleya Kubricka w te wakacje we wszystkich kinach sieci Multikino!

W lipcowym i sierpniowym repertuarze kin sieci Multikino nie zabraknie seansów w ramach cyklu „OFFowe czwartki ze Storytel”. Co czwartek we wszystkich 45 kinach w Polsce widzowie będą mogli oglądać wybitne filmy, a wśród nich wyreżyserowane przez Stanleya Kubricka: „Mechaniczną pomarańczę” z 1971 roku i „2001: Odyseja kosmiczna” z 1968 roku.

Stanley Kubrick był jednym z najwybitniejszych twórców w historii kina. Ten amerykański reżyser, scenarzysta, montażysta i producent filmowy urodził się 26 lipca 1928 roku w Nowym Jorku. W wieku 16 lat zaczął pracować jako fotograf dla magazynu “Look”. Nakręcił wiele obrazów, które na stałe weszły do klasyki, a w szkołach filmowych pokazywane są jako wzory do naśladowania. Arcydzieła Stanley’a Kubricka uchodzą za jedne z największych osiągnięć w dziejach X Muzy, a dwa z nich już w te wakacje będzie można zobaczyć we wszystkich kinach sieci Multikino w ramach cyklu „OFFowe czwartki ze Stroytel”. 20 lipca zostanie pokazany film „Mechaniczna pomarańcza”. W filmie Alex DeLarge wraz ze swoim gangiem sieje spustoszenie na ulicach. Kiedy trafia do więzienia, otrzymuje propozycję odmiany swojego życia. Natomiast 31 sierpnia na wielkim ekranie widzowie będą mogli podziwiać film science fiction „2001: Odyseja kosmiczna”. Film dzieli się na trzy epizody, których akcja ma miejsce w różnych okresach historycznych i zakątkach wszechświata.

Projekt „OFFowe czwartki ze Storytel” zagościł w Multikinie w marcu i rozszerza regularny repertuar o filmy festiwalowe i produkcje niekomercyjne. Cykl odbywa się w każdy czwartek o godzinie 19.00, a lipcowy i sierpniowy repertuar gwarantują wspaniałe seanse dla miłośników dobrego kina.

 

Wakacyjny repertuar cyklu „OFFowe czwartki”:

6 lipca – „Nostalgia”. Po czterdziestu latach nieobecności Felice wraca do Neapolu, miejsca, w którym się urodził, na nowoodkrywając przeszłość.

13 lipca – „Ostatni wiking”. Martin przechodzi kryzys wieku średniego i opuszcza rodzinę, by zamieszkać w norweskich górach. Ma zamiar zajmować się tam polowaniem i zbieractwem, tak jak robili to ludzie tysiące lat temu.

20 lipca – „Mechaniczna pomarańcza”. Alex DeLarge wraz ze swoim gangiem sieje spustoszenie na ulicach. Kiedy trafia do więzienia, otrzymuje propozycję odmiany swojego życia.

27 lipca – „Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela”. Samotna matka, która zajmuje się domem, okazjonalnie dorabia prostytucją.

3 sierpnia – „Całe to piękno i krew” to trzymający w napięciu niczym rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać świat.

10 sierpnia – „Dla Leslie”.

17 sierpnia – „Reality” z Sydney Sweeney w roli głównej.

24 sierpnia – „Kochanica króla” przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej.

31 sierpnia – „2001: Odyseja kosmiczna” kultowy film Stanleya Kubricka.

„Łączy nas miłość do historii”. Pod tym hasłem Storytel i Multikino łączą siły, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich odbiorców. W ramach tej współpracy Storytel oferuje 25% zniżki na bilety do kina. Kody upoważniające do zniżki można pobrać na stronie www.storytel.com/pl/pl/c/offoweczwartki

‍Bilety do nabycia w kasie kina i na www.multikino.pl.