MULTIKINO

„Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela” podczas OFFowych czwartków ze Storytel w Multikinie

27 lipca o godzinie 19.00 w ramach cyklu filmowego „OFFowe czwartki ze Storytel” w Multikinie widzowie będą mogli zobaczyć „Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela”.

„Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela” nazywany feministycznym arcydziełem film awangardowej reżyserki Chantal Akerman to ponad trzygodzinna obserwacja samotnej wdowy, Jeanne Dielman, podczas wykonywania przez nią rutynowych domowych czynności. Ustawiona frontalnie kamera pokazuje gotującą i zmywającą naczynia kobietę, dla której nawet praca seksualna to część nieciekawej codzienności. Wkrótce zaczynają pojawiać się pęknięcia w domowym reżimie: upada dopiero co umyta łyżka, ziemniaki się rozgotowują, hierarchia załamuje się.

„Łączy nas miłość do historii”. Pod tym hasłem Storytel i Multikino łączą siły, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich odbiorców. W ramach tej współpracy Storytel oferuje 25% zniżki na bilety do kina. Kody upoważniające do zniżki można pobrać na stronie www.storytel.com/pl/pl/c/offoweczwartki

Projekt „OFFowe czwartki ze Storytel” odbywa się w kinach sieci Multikino w każdy czwartek o godzinie 19.00. Podczas kolejnych projekcji w ramach cyklu widzowie będą mieli okazję zobaczyć „Całe to piękno i krew” (3.08), „Dla Leslie” (10.08), „Reality” z Sydney Sweeney (17.08), „Kochanica króla” (24.08) oraz „2001: Odyseja kosmiczna” (31.08).

Bilety są do nabycia w kasie kina i na www.multikino.pl.